Čeština CZ English EN

Ekolube motor - revoluční ochrana motoru

Ekolube motor - revoluční ochrana motoru

Ekolube Motor je přípravek do motorového oleje, který výrazně snižuje opotřebení motoru. Jako další efekty nabízí snížení hlučnosti, emisí a spotřeby paliva.

Co je Ekolube Motor

Ekolube Motor je přípravek do motorového oleje, který výrazně snižuje opotřebení motoru. Jako další efekty nabízí snížení hlučnosti, emisí a spotřeby paliva. Ekolube Motor je stabilizovaná suspenze polytetrafluoretylenu a nitridu bóru, mísitelná se všemi druhy motorových olejů jak minerálních, tak plně syntetických, které jsou jednotlivými výrobci motorů doporučovány nebo předepisovány jako náplně motorů.

Přípravek EKOLUBE Motor je nově vyráběn ve dvou verzích:

EKOLUBE MOTOR

EKOLUBE Motor je původní osvědčený koncentrát pro ošetření motorů s větším počtem najetých km (obecně nad 80 000 km) a motorů v horším technickém stavu. Přípravek je zaměřen především na snížení opotřebení, hlučnosti, vibrací a zvýšení výkonu. Doporučená koncentrace 10% objemu olejové náplně motoru tedy v poměru 1:9 (Ekolube Motor : motorový olej).

EKOLUBE MOTOR SPEED

EKOLUBE Motor Speed je nový typ koncentrátu, vhodný pro ošetření novějších motorů a motorů v dobrém technickém stavu. Aplikace je vhodná již od 2.olejové náplně v motoru! Přípravek výrazně snižuje pasivní odpory v motoru a je zaměřen především na snížení spotřeby paliva, exhalací a opotřebení. Ostatní deklarované efekty původní přísady jsou při správné aplikaci nedotčeny. Doporučená koncentrace 10% objemu olejové náplně motoru tedy v poměru 1:9 (Ekolube Motor Speed : motorový olej).

Jak Ekolube Motor Funguje?

Ekolube Motor po aplikaci do oleje vytváří na exponovaných kluzných plochách v motoru účinnou ochrannou vrstvu s velmi nízkým koeficientem tření a odolností proti opotřebení.

Výrazně snižuje tření a tím i opotřebení agregátů, což ve svém důsledku vede ke snížení spotřeby paliva a vylučování exhalací. Po aplikaci se sníží opotřebení kluzných částí až o 50%. Ekolube Motor je vyroben za použití velmi jemného Teflonu špičkové kvality o průměrné velikosti částic 1 μm a hexagonálního nitridu bóru (hBN) o velikosti částic 0,5μm čímž je zaručena velmi dobrá filtrovatelnost olejovými filtry a zabezpečena dlouhodobá disperzita směsi. Tato unikátní kombinace tuhých maziv vykazuje podstatně lepší mazací a ochranné vlastnosti než samotný teflon.

Přípravek je vhodný k ošetření všech typů čtyřdobých motorů, jak vznětových tak zážehových (s turbodmychadly i vstřikováním paliva nebo bez). Velmi vhodné je jeho použití rovněž pro motory s katalyzátorem výfukových plynů, stejně jako pro ošetření pístových vzduchových kompresorů. Doporučená koncentrace pro ošetření motorů a kompresorů obecně: 10% EKOLUBE MOTOR a 90% oleje. Pro kamiony doporučujeme množství 2,5 a 4l podle obsahu olejové náplně motoru.

Použít přípravek ekolube motor je zvláště vhodné, jestliže:

 • váš motor běží často v provozu naprázdno, jezdíte na pravidelné cesty pod 20 km
 • potřebujete okamžitě odjet bez zahřátí motoru
 • jezdíte často přerušované jízdy (tzv. start-stop provoz, např. ve městech apod.)
 • jezdíte za extrémně vysokých či nízkých okolních teplot, startujete za silných mrazů
 • jezdíte autem při vysokých rychlostech (sportovní jízdy, závody)
 • provozujete ojetý automobil
 • nedbáte příliš na doporučené intervaly olejových výměn
 • máte v motoru již starší výkonnostně vyčerpaný olej
 • používáte levný méně aditivovaný olej
 • provozujete vysoce výkonný turbo nebo vysokootáčkový malý motor
 • táhnete nákladní nebo obytný vlek
 • jezdíte v prašných, vlhkých nebo písčitých podmínkách
 • chcete po velmi dlouhou dobu zachovat Vaše vozidlo plně provozuschopné a v dobré kondici

Videotest zadření nemazaného motoru

Následující video ukazuje náš test zadření motoru, kdy automobil jezdí bez oleje po předchozí aplikaci přísady EKOLUBE Motor.

Kontaktujte nás

Máte obecný dotaz, nebo Vás zajímá něco konkrétního? Neváhejte nás kontaktovat, obratem se Vám ozveme!
Mám zájem o spolupráci